Blog

O pracy key account managera

O pracy Key Account Managera

Nie wiem dlaczego tak wielu kierowników ds. kluczowych klientów narzeka na swoją pracę, obowiązki i ilość stresu towarzyszącą wykonywaniu codziennych obowiązków. Przecież wiedzieli, że praca w sprzedaży jest takim rodzajem zatrudnienia, a nie innym, i dlatego nie należy się spodziewać codziennej porcji waty cukrowej i cukierków oferowanych przez klientów i zwierzchników, a raczej być przyzwyczajonym do ciężkiej pracy i trudów związanych z codziennym kontaktem z klientami. Ja na szczęście od początku miałem świadomość jak może wyglądać zawód key account managera, key account manager Tychy, dlatego nic mnie nie zaskoczyło.

Z pracy key account managera nauczyłem się czerpać same pozytywy i nie przejmować się tym, że czasem może mi coś nie wyjść. Wiadomo, każdą porażkę odczuwam bardzo głęboko, jednak nie chcę się załamywać, a jedynie dążyć do poprawy tego, co ostatnio nie do końca zadziałało. Myślę, że takie podejście jest nie tylko zdrowe, ale i bardzo ekonomiczne, ponieważ pozwala niemal zawsze wykonywać swoje obowiązki na odpowiednim poziomie i nie dać się złamać niepowodzeniom.

Ilość pracy, jaką codziennie muszę wykonać jest bardzo duża, jednak wiem, że po dopełnieniu wszystkich obowiązków poczuję się spełniony zawodowo. Chyba każdy lubi wiedzieć, że wykonywana przez niego praca nie idzie na marne, a jest kawałkiem przyczyniającym się do rozwoju firmy i popychającym w kierunku awansu i rozwoju zawodowego.