Zarobki w pracy KAM

Pensja w pracy KAM

Zarobki na stanowisku kierownika ds. kluczowych klientów są różne i zależą od wielu różnych czynników, wśród których najważniejszymi są wielkość miasta, doświadczenie zawodowe osoby zatrudnionej na stanowisku kierownika, rodzaj, wielkość i struktura firmy oraz branża działalności.

I tak, kierownik ds. kluczowych klientów  w Elblągu, key account manager Elbląg, będzie zarabiał o wiele mniej od osoby zatrudnionej na tym stanowisku w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków. To w najprężniej rozwijających się miastach Polski swoje siedziby zakładają czołowe międzynarodowe firmy, zapewniające wysoki poziom warunków pracy swoim pracownikom.

Podobnie jest z key account managerami mającymi różne doświadczenie zawodowe i charakteryzującymi się różnym wykształceniem. Na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć osoby, które w branży sprzedażowej, zwłaszcza na stanowisku KAM przepracowały już kilka lat, a do tego ukończyły studia wyższe na kierunku ekonomicznym, technicznym lub kierunkowym. Ich pensja może być nawet o kilka tysięcy wyższa niż pensja świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższej, którzy na stanowisku key account managera znaleźli się przez przypadek. Jak pokazują statystyki średnia pensja key account managera waha się od 3,5 do nawet 7,0 tysięcy złotych plus prowizje.